553fb731a83ce6199d4382df5a2c6c9c  Різдво в Англії відзначається 25 грудня. Офіційно різдвяний сезон відкриває «Адвент» (Advent) — передріздвяний піст, який починається за 4 тижні до свята. Святковий настрій в Англії панує близько місяця, тому поряд з традиційними фразами цього періоду, такими як «Happy New Year» і «Merry Christmas», можна почути також «Have a Happy Holiday Season!».

Дух Різдва в Англії починає відчуватися ще восени, в жовтні. У цей час більшість маленьких британців пишуть різдвяні списки Батьку Різдва.

На Різдво всі вікна сільських будинків висвітлені у Великобританії свічками, тому серед місцевих жителів ніч під Різдво називається «ніч свічок». А традиція ця пішла від старовинного обряду спалювання Різдвяного поліна, яке сьогодні замінюють товстою різдвяної свічкою, що символізує перемогу світла над темрявою.

Перед тим, як сісти за святковий різдвяний обід, англійці відправляються до церкви. Двома годинами пізніше по всіх телеканалах країни транслюють привітання королеви Єлизавети.Кульмінацією Різдва є святкова вечеря. Різдвяний пудинг гарна господиня готує за місяць до свята, щоб частування «настоялося». Важко повірити, але колись це вишукана солодка й пряна страва була звичайною кашею. Вона так і називалася — plum-porridge — сливова каша. З часом каша перетворилася на пудинг —  plum-pudding . Тепер її готують з хлібних крихт, фруктів, спецій, а перед подачею на стіл обливають ромом і підпалюють. Деякі люблять поливати пудинг зверху йогуртом.

На Різдво в Британії прийнято дарувати один одному подарунки однакової вартості. Причому в сімейному колі церемонія вручення подарунків проводиться за старовинною традицією — за жеребом.

Другий день Різдва в церковному календарі присвячений святому Стефану. В Англії цей день називається Boxing day. Ця назва походить від звичаю встановлювати в церквах перед Різдвом особливі скриньки-скарбнички, куди опускали приношення для бідняків. 

Звичай складати подарунки в панчоху чи шкарпетку пов'язаний з вікторіанської Англією. Для нього існує таке пояснення: «Різдвяний дід» подорожував по повітрю і проникав в будинки через димар. Спускаючись в один із будинків, він зронив кілька золотих монет в шкарпетку, яку повісили сушитися над вогнищем. З тих пір в різдвяний святвечір на камін стали вивішувати шкарпетки й панчохи в надії, що туди що-небудь впаде.

Великобританія в період різдвяних свят настільки красива і багатогранна, що обов'язково варто відвідати королівство в цей час, подарувавши собі безліч позитивних емоцій та приємних спогадів.

 rzdvo-v-anglyi-2016-rzdvyaniy-vdpochinok-tradicyi-zvichayi-stravi_647rzdvo-v-anglyi-2016-rzdvyaniy-vdpochinok-tradicyi-zvichayi-stravi_595rzdvo-v-anglyi-2016-rzdvyaniy-vdpochinok-tradicyi-zvichayi-stravi_691